WATERGUARD SENZOROVE KOMPONENTY

Senzory a senzorové vodiče, ktoré je možné zakúpiť samostatne


Bezdrôtový sensor
obj.č. 5648275

Waterguard bezdrôtové senzory kontrolujú úniky každých 10 sekúnd pomocou vstavaných senzorov alebo senzorovej pásky  pripojenej k vysielaču. Senzor komunikuje s centrálnou jednotkou vysokofrekvenčnej frekvencie RF868 MHz. Za priaznivých podmienok je dosah vo voľnom výhľade 2-300 m a vo vnútri 50 m.

Pri montáži na stenu je snímač umiestnený v príslušnej konzole s priloženou špičkou senzora.
Pri umiestňovaní na podlahu, sa konzola odstráni a senzor sa umiestni priamo na podlahu v monitorovanej oblasti.
Bezdrôtový vysielač musí byť umiestnený na miestach, kde existuje riziko vytečenia, ale súčasne je k dispozícii, keď sa majú vymeniť batérie (2 batérie AA). Životnosť batérií je cca. 5 rokov pri normálnej prevádzke.

Bezdrôtový  Sensor

Senzor môže byť namontovaný na stenu alebo voľne umiestnený na podlahe. Kliknutím na označenia nižšie zobrazíte rôzne možnosti umiestnenia.

Klikni pre zvačšenie obrázku

Senzorová páska
obj.č. 5648223
Plochá obojstranná senzorová snímacia páska . 3 metre dlhá, je možné rezať ju na požadovanú dĺžku. Usporiadanie senzorovej pásky sa musí vykonať tak, aby bolo vhodné na monitorovanie únikov vody, zatiaľ čo bežné používanie vodných zariadení nemá vplyv na systém.

Klikni pre zvačšenie obrázku

Konektor pre pripojenie senzorovej pásky.
Používa sa na pripevnenie pásky na veľké vzdialenosti.
obj.č. 5648327

Senzorový vodič  4, 10 alebo 100 metrov
obj.č. 5648228 (4 m)
obj.č. 5648229 (10 m)
obj.č. 5648224 (100 m)

Kábel snímača by mal byť usporiadaný tak, aby umiestnenie bolo vhodné na monitorovanie únikov vody a aby bežné používanie vodných inštalácií nemalo vplyv na systém. Vhodné je umiestnenie pod prahom dverí vo vlhkej miestnosti a pod policu v kuchynskom pulte.

Senzorový vodič  musí byť uložený  s odizolovanými bodmi smerujúcimi k zemi a vždy uložený v najnižších bodoch. Musí byť dobre pripevnený.

Ak je kábel snímača objednaný na dĺžku dlhšiu ako 10 m, musí inštalatér odizolovať kábel tam, kde by malo byť monitorovanie. Pri odizolovaní sa plast rozreže až na medený drôt , ľahko sa to urobí napr. nožom na tapety.

Kliknite pre zvečšenie obrázku